מסע משפחתי בעולם

באוגוסט 2016 יצאנו לטיול משפחתי בעולם.

בתקופת הטיול כתבתי בלוג המתעד את החוויות שלנו, במקביל לשירים שכתבתי לעצמי ופורסמו בסופו של דבר כשחזרנו, בספר שירי מסע.

טיילנו בתאילנד, אוסטרליה, ניו זילנד, פיג'י וסינגפור - כל ארץ והתרבות שלה, המאכלים שלה וצורת הטיול השונה.

מוזמנים לחזור אחורה בזמן ולקרוא  כאן על הרגעים היפים, האתגרים, החוויות החד פעמיות שמתרחשות במסע שכזה ועל השאלות שעולות כאשר מאפשרים זמן בשביל התבוננות מחודשת על החיים. 

ניתן לקרוא כל פוסט בפני עצמו, אבל בהחלט מומלץ לגלול אחורנית ולהתחיל בתאילנד.  

בנוסף, התחלתי באותה תקופה, להשתמש לראשונה באינסטגרם, העונה לשם travelingninetofive ולהעלות צילומים מן המסע והנופים הייחודים בהם פגשנו.   

מאז החזרה לארץ אני ממשיכה עם אהבתי לצילום כאן בארץ, ומחפשת נקודות מבט חדשות על היופי שנמצא קרוב קרוב אך לא תמיד רואים אותו. 

ספר "שירי מסע"

בחזרה להתחלה

בנערותי כתבתי שירים (בעיקר למגירה), אך בבגרותי חדלתי בשלב כלשהו לכתוב, לא יודעת להצביע בדיוק מתי ולמה. עד שהגיע רגע ובו לא יכולתי לעצור עוד את פרץ הכתיבה. 

לכאורה, היו לי את החיים שרובנו שואפים אליהם (גם אני) -  נשואה +2, מקצוע קבוע, בית ו-2 כלבים. נשמע מוכר?

בפנים, במקביל לחיים המאורגנים שבחוץ, התחוללו סערות נפש, שלא היה בי האומץ לומר אותן בקול, או אפילו לכתוב, מפחד שיבלעו את כולי. חייתי כך, מכוח האינרציה, עד שגופי הדליק עבורי נורות אזהרה, ונאלצתי לעצור ולהאזין לו. להאזין לי.

העיסוק במצב בריאותי הביא להולדת השיר הראשון, שפתח מחדש את ליבי. בשיר היו שאלה קיומית אחת גדולה וגם תשובה. 

אני בחרתי להאזין לליבי ולקיים את אשר ביקשה נפשי.

מה הייתי עושה

מילים: שולי מיטלברג- השלי

 

מה הייתי עושה

אילו היו אומרים לי שדי?

מה הייתי עושה אילו אמרו לי

שזה היום האחרון בחיי?

יוצאת לרוץ בשדות,

לנשום אוויר פסגות

לשיר ולרקוד על כל הבמות.


 

הייתי מחבקת ומנשקת

את כל אהוביי

אומרת להם עד כמה

הם חשובים בחיי

אורזת הכל נוסעת לטייל

משחררת את הלב מכל הצל

מסתובבת בעולם, מקפידה על הטוב

אומרת ללב שיפסיק כבר לחשוב.


 

ואם קול הפחד היה מתגנב

הייתי מגרשת בלב אוהב

אומרת לו מקומך לא כאן

עשית עבודתך, עבר הזמן.

מקשיבה לקול הפנימי וכותבת

 

בחרנו, אישי ואני, להקשיב לקול שהושמע ולצאת יחד עם ילדינו למסע בעולם. נסיעה שכזו הנה תהליך מורכב ומטלטל עבור כל בני המשפחה ובאופן טבעי התחלתי לכתוב את מחשבותיי, רגשותיי, תובנות על עצמי ועל אירועים שבדרך – החל מאריזת הבית, התמודדות עם הריק שביציאה מהמסגרת המוכרת כל כך ועד רגעי חסד יומיומיים, מפגשים עם אנשים ונופים ובסוף, גם תובנות לקראת החזרה הביתה. הכל נכתב בשירים (ובבלוג).

 

הרגע בו הבנתי שיש מקום לספר

כשחזרתי, התבוננתי מחדש על מה שכתבתי וגיליתי שניתן לאסוף את השירים  בפרקים, בהתאם לתהליך שחוויתי – סימני שבירה, התעוררות, התכווננות למסע, שיעורים וחזרה הביתה ובכך לשקף את התהליך האישי שעברתי במסע.

במהלך המסע גיליתי מחדש גם את אהבתי לצילום, בעיקר באמצעות הטלפון הנייד, המאפשר לי, בדומה למילה, להביט על עולמי כאן ועכשיו, לתפוס את הרגע ולהגיב אליו.

בדף הפייסבוק שיצרתי כדי לשתף את העולם עם שיריי, 'בשולי המילים', העליתי שירים ותמונות שלי ולהפתעתי ראיתי שגם אנשים הנמצאים בביתם מזדהים עם דברים שכתבתי, למרות שהייתי בטיול.

הספר "שירי מסע" יצא לאור בינואר 2018.

ניתן לרכוש עותק בקנייה ישירה ממני,  באמצעות שליחת מייל. לאחר הגדרת מספר העותקים תשלח אליכם הודעת טקסט לתשלום באשראי והספר ישלח אליכם בדואר.

ראיון ברדיו: ביולי 2018 התארחתי אצל מוטי גרנר בתכנית "מחשבים ומחשבות" ברדיו אורנים. במשך שעה שוחחנו על המסע, על השירים, התבונות ובכלל על החיים. מוזמנים להאזין כאן.

שירי מסע מתעוררים לחיים - כשנה לאחר הוצאת הספר התחלתי להופיע עם מופע שירים משלי, ובו אני שרה ומקריאה משיריי ודרכם מספרת על התהליך שעברתי. ניתן לקרוא על ה כאן.